Piwo z beczki

30 listopada 2021 0 Comments

Piwna Rewolucja jest w pełni w toku! Piwo z beczki stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, a produkowane jest teraz w każdym regionie Polski. Dawniej uważano piwo z beczki za przeszłość, ale dziś przeszedł on metamorfozę.

Tradycyjnie, piwa z beczki są ciemniejsze i mało piany, tworząc subtelny widok w pubach i restauracjach. Stanowią także doskonałe dodanie do dań kuchni regionalnej. Ich szlachetny smak to nie tylko tradycyjny proces warzenia mieszanki słodu i chmielu, ale również technologia roboty beczkowej — większych gatunków drewna umożliwiają powstanie unikalnych smaków piwa.

Poza dodaniem do dań regionalnych, piwa z beczek stały się podstawowym składnikiem barów craft beer i pubów szybko rosnącego gatunku piw. W ten sposób piwo z beczu może pozostać w Myistoryczny my polskiego browarstwa jednocześnie stając się supermarketem dla coraz bardziej liczebnego polskiego rynku piwnego.

Piwa z beczek mogą mieć delikatne czarne lub czerwone odcienie oraz lekko cierpkie, czasem kwaśne lub korzenne smaki. Mają one także charakterystyczną muśnięta palonymi aromatami nutę oraz szeroki optymalizuje profil piwny.Piwo z beczki staje się ważnym składnikiem w świecie piw regionalnych i tradycyjnych; pozycja ta sprawia, że ​​Polacy mogą być dumni, że obudowali swój kraju jako światowa meka piwna!

Piwa z beczki, czyli tak zwane „cask ale” to coraz popularniejszy napój na rynku. Zazwyczaj warzone jest z nisko fermentowanych słodowych alkoholi i jest dostępne w postaci prawdziwego piwa skoncentrowanego lub bezalkoholowego.

Cask ale charakteryzuje się bardziej naturalnym smakiem i aromatem niż wersje butelkowe piwa. Nie jest ono składane tak samo jak tradycyjne piwa – jego fermentacja trwa krócej i ma mniejszą ilość gazu w porównaniu do innych piw. W rezultacie smak piwa jest bardziej gładki i bardziej delikatny, nawet jeśli miałoby to silniejszy smak.

Najbardziej znanym rodzajem cask ales są piwa typu bitter. Charakteryzuje je bogata i intensywna goryczka, a szeroki wybór tych piw sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dobra wiadomością dla fanów cask ale jest to, że coraz więcej barów oferuje swoim gościom tego rodzaju napoje. Wybierając piwa z beczki można spróbować cielesnych smaków oraz aromatów, które są niedostępne bez ich picia. To doskonała okazja do spróbowania czegoś nowego!

Piwna rewolucja w Polsce zaczęła się, gdy pojawiły się pierwsze browary domowe i małe browary. Oznacza to, że ludzie mogli cieszyć się smakiem i aromatem domowego piwa, ponieważ nie musieli już czekać na tradycyjne warki z browaru. Obecnie piwa z beczki stają się coraz popularniejsze, gdyż takie piwa są dobrze uwarzone, mają bardzo pełny smak i dostarczają bardzo szlachetnego rytuału przygotowania.

Żeby przygotować piwa z beczki, potrzebujesz specjalnego sprzętu. Piwo warzone jest w beczce drewnianej lub metalowej, a specjalnym szertem odwadnia się powietrze z beczki. Następnie do beczki dodać należy odpowiednie składniki, po czym zakorkować ją i gotować mieszaninę nad ogniem lub innym źródłem ognia. W ten sposób powstanie piwo warzone z dodatkami chmielu i innych składników smakowych oraz alkoholu.

Gotowe piwa z beczki mają bogaty bukiet smakowy, pełną goryczkę i jasny kolor. Skorupa lepka osadzona na butelce da potraktować całości aromatu i piwa kojarzyć bardziej ze staropolskim przysmakiem niż innymi rodzajami piwa. Wygląda na to, że Polacy mogą cieszyć się prawdziwym polskim piwem bez konieczności czekania na jego kraftowy odpowiednik!